Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  Jutro 06.01- Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcenie wody i kredy. Kredą rodziny katolickie zaznaczą drzwi naszych domów pierwszymi literami Trzech Mędrców. Jest to również publiczne wyznanie naszej wiary, podobnie jak ozdabiamy nasze pojazdy znakiem pierwszych chrześcijan, czyli symbol ryby. Msze św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak w niedzielę.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Tak jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku, w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2019 roku. Jeżeli w naszych rodzinach mieliśmy pogrzeby , uczestniczyliśmy w nich, bądź z różnych obiektywnych przyczyn nie wzięliśmy w nich udziału, to właśnie podczas tej Mszy św. będziemy się za nich modlić. Za każda zmarłą osobę zapalimy okolicznościowy znicz w Grzędzicach, ale przede wszystkim, chciejmy ofiarować tym zmarłym to co najlepsze, czyli Komunię św. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych osób, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam! Informuję, że z naszej parafii odeszło do Domu Ojca….
 • Biuro parafialne czynne jest styczniu w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • W najbliższy piątek 10.01 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, czyli uczniów klas VI i VII o godz. 18.00 w Grzędzicach.
 • Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które odwiedziłem w Żarowie za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie i poczęstunek .W środę zakończę kolędę w Żarowie, a od czwartku kontynuujemy kolędę w Grzędzicach (plan).
 • Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Szustak Jolancie i Skórzewskiej Magdalenie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Synowiecką Bożenę i Synowiecką Joannę
 • Bóg zapłać naszym chorym za wczorajsze spotkania, modlitwę i ofiary na potrzeby naszej parafii. .
 • Zachęcam do adoracji żłóbka, by prosić Bożę Dziecię o potrzebne łaski
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca stycznia. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii. Za zrozumienie i pomoc serdecznie dziękuję.
 • Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, świątecznego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.