Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

 

  • Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.60, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
  • Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, oraz dodatkowo w każdy piątek po Mszy św. wieczornej!
  • Tegoroczny karnawał dobiega końca. W najbliższą środę rozpoczniemy kolejny w naszym życiu WIELKI POST. Jako katolicy, chcąc przeżyć właściwie ten czas, pogłębić życie duchowe, odświeżyć relacje z Panem Bogiem, skonfrontować nasze życie, w środę popielcową przyjmujemy popiół na znak rozpoczęcia pokuty i powrotu do przyjaźni z Bogiem. We Mszach św. opuszcza się radosne ALLELUJA i hymn Chwała na wysokości Bogu, nie przyozdabiamy naszych kościołów kwiatami. W środę popielcową katolików obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie bez mięsa. Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu. Niech będzie więcej modlitwy, wyciszenia, rezygnacji z przyjemności. Bóg daje nam kolejną szansę! Nie zmarnujmy jej przez nasza opieszałość, czy lenistwo!
  • Msze św. w Środę popielcową: Lubowo 17.00, Żarowo 18.00, Grzędzice 16.00 i 19.00
  • W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 17.00 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych, a po niej Msza św.. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży klas VI, VII, i ponadpodstawowej w piątek o godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Dzieci za udział w każdej DK otrzymywać będą specjalną układankę wielkopostną. Zadbajcie drodzy rodzice i dziadkowie, by te 6 piątków WP znaleźć czas dla Chrystusa ukrzyżowanego. Małe dzieci same do kościoła nie przyjdą. Trzeba je przyprowadzić. A kiedy mają się nauczyć tego nabożeństwa. Zwłaszcza dzieci klasy II, które w Wielki Czwartek rozpoczną bezpośrednie przygotowanie do I spowiedzi i Komunii św. w przyszłym roku, dzieci pierwszokomunijne, dzieci rocznicowe i pozostałe.
  • W Lubowie w każdy piątek o godz. 18.00.
  • Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca marca. Będzie możliwość uregulowania wpłat na Radę Parafialną
  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Siwek Polakowskiej Grażynie i Ciupak Teresie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Lewandowską Karolinę i Piechota Annę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.
  • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  • Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże.