Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 22, 34-40) Największe przykazanie Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, kt...

Czytaj więcej

 

 • Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedzielę o 08.10 śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A w tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/intencje
 • W tym tygodniu 4 marca obchodzimy święto Kazimierza Królewicza. Jest to Dzień Imienin mojego Poprzednika Ks. Kanonika Kazimierza Piaseckiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym solenizancie.
 • Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.
 • Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w Wielkim Poście od 18.30.
 • Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. We Mszach św. opuszcza się radosne Alleluja i nie odmawia się hymnu Chwała na wysokości Bogu. Czas zadumy i powagi, by rozważać w sercu ból i cierpienie Chrystusa Pana, Który za nasze grzechy dźwigał krzyż. Katolik w tym świętym czasie nie korzysta z rozrywek, zabaw, dyskotek Podejmijmy konkretne postanowienie w tym świętym czasie, by głębiej zrozumieć sens cierpienia Chrystusa na krzyżu.
 • W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga Krzyżowa o godz. 17.00 dla dzieci, o 30 dla dorosłych po niej Msza św.
  O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla Kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII, oraz młodzieży klas VIII i ponadpodstawowej
 • Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o go dz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 • Pewnie zauważyliście już w Środę Popielcową, czy w piątek na Drodze Krzyżowej, że zniknęły stare stacje Dogi Krzyżowej przymocowane do ławek, a pokazały się nowe umieszczone na emporze. Uroczystego poświęcenia nowej Drogi Krzyżowej wykonanej ręczną techniką prawdopodobnie dokona Metropolita szczecińsko kamieński Ks. Abp Andrzej Dzięga 1 kwietnia w środę na zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Bóg zapłać rodzinie Bury Paulinie i Adrianowi za współfinansowanie tej inwestycji.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Lewandowskiej Karolinie i Piechota Annie a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Lubczyk Jolantę i Mochocką Dorotę. Przypominam, że w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia. Wielkiego Postu nie przystrajamy naszych kościołów kwiatami. W miejsce kwiatów tworzymy fundusz na dekoracje okolicznościowe tzn. szopka i Grób Pański.
 • Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca marca. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tace przeznaczone są na pokrycie kosztów termoizolacji plebani. Dziękuję za pomoc.
 • Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 • Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła są wywieszone w gablocie w przedsionku naszego kościoła, oraz na stronie internetowej.
 • Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Boże.