Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021R.

 

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 21.01. – Św. Agnieszki. Obchodzimy w tym dniu Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 i wieczorna o godz. 18.00, /intencje

3. Biuro parafialne czynne jest zdalnie, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą w niedzielę.

5. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii zwana kolędą. W tym roku utrudniona przez pandemię. Dlatego wprowadziliśmy formę zaproszenia na modlitewne spotkania w Waszych domach. Zainteresowanych zapraszam po Mszy św. do dolnej zakrystii, lub można zgłosić chęć spotkania przez telefon. Serdecznie dziękuję mieszkańcom i rodzinom ulic , które odwiedziłem w minionym tygodniu, za miłe i serdeczne spotkania, rozmowy, poczęstunek i ofiary związane i z kolędą i Radą Parafialną, która działa w naszej wspólnocie. Przypominam, że z funduszu Rady Parafialnej finansujemy oprawę muzyczną. Dziękuję tym rodzinom, które przekazują ofiary kolędowe na konto parafii , które jest na stronie internetowej. W dobie pandemii, to piękny przykład współodpowiedzialności za utrzymanie kościołów. Rozumiem obawy, ale mam nadzieję, że następnym razem uda nam się spotkać na wspólnej domowej modlitwie i rozmowach. Ale, przede wszystkim dziękuję za dar wspólnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszych zmarłych! Odwiedzam Rodziny zgodnie z kolejnością wypisanych ulic. Zgodnie z tradycją, jaka zastałem w naszej parafii, podczas kolędy można zamówić Msze św. w różnych intencjach i za zmarłych, dziękczynne i błagalne/plan.

6. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca stycznia na termoizolacje plebanii.

7. Najczęściej słyszymy o kataklizmach, klęskach żywiołowych, czy pożarach w różnych mediach. Niestety w minionym tygodniu pożar pojawił się w jednym z domów w Grzędzicach. Bogu dzięki, że wszyscy żyją, ale straty materialne są ogromne. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary, aby choć trochę, w miarę naszych możliwości, jako parafia, wesprzeć pogorzelców.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Janeda Marcie i Guzowskiej Wiesławie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Lisowską Teresę i Cichecką Joannę.

9. Zachęcam do adoracji żłóbka, by prosić Bożę Dziecię o potrzebne łaski.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław