Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

PASCHA 2021

 

TRIDUUM PASCHALNE, MĘKA, ŚMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA, to dla chrześcijan najważniejsze wydarzenia zbawcze. Dlatego Kościół przykłada wielkie starania, aby jak najgodniej uczcić Chrystusa umęczonego, pogrzebanego i zmartwychwstałego! Do tych Wielkich Dni, katolicy przygotowali się przez czas Wielkiego Postu, Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Rekolekcje wielkopostne, oraz wielkanocny sakrament pokuty.


WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Gromadzimy się w ten wieczór w naszej świątyni wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Uczestniczymy w tych samych wydarzeniach. Zanim odejdzie do Ojca, zostawi nam Testament miłości. Tym Testamentem jest On sam w sakramentach św.


WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Gromadzimy się w naszych kościołach, aby rozważać biblijny opis męki Pańskiej, adorować i uczcić Krzyż święty, przyjąć Komunię św.


WIGILIA PASCHALNA – pamiątka przejścia ( pascha ) ze śmierci do nowego życia przez zmartwychwstanie. Gromadzimy się w naszych kościołach w Wielką Sobotę na wigilijnym czuwaniu, które składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielna, liturgii eucharystycznej.