Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/parafiagrzedzice/domains/parafiagrzedzice.pl/public_html/templates/kosciol_v12b/functions.php on line 188

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WIELKANOC 2021R.

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę./intencje

2. Bóg Wam zapłać za tegoroczna Paschę. Po ludzku tegoroczne święta również nie były łatwe. Ograniczenia i limity. Szkoda, że one nie funkcjonują na bulwarach, czy w marketach.. Dziękuje Pani Basi Jaroszek i wspomagającym Parafianom za ,,niewdzięczną”, ale konieczną przysługę kontroli limitu w kościele. Mam nadzieję i wierzę, że w naszych domach, w tych ,,domowych kościołach” naszej parafii - Chrystus Zmartwychwstał ! Dziękuję za przygotowania naszych świątyń na uroczystości wielkanocne, za dekoracje świąteczne. Dziękuję naszym Ministrantom, którzy od Wielkiego Czwartku wiernie służyli Panu Jezusowi, zwłaszcza Ministrantom honorowym, którzy pomagali przy dekoracji Grobu Pańskiego w Grzędzicach, a w sposób szczególny Krzysztofowi Stelmasikowi, Panom Organistom za świąteczne zaangażowanie i piękną oprawę muzyczną w czasie Triduum Paschalnego. Za Waszą życzliwość, dobre słowo, troskę o nasze kościoły i przydrożne krzyże i nową kapliczkę na tzw.,, majątku”. Za Waszą modlitwę i życie sakramentalne, za Wasze ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii i naszych kościołów na tace, a w dobie ograniczeń na konto parafii, aby w naszych świątyniach wszystko prawidłowo funkcjonowało. Kościoły, podobnie jak nasze domy i mieszkania potrzebują systematycznej troski i kosmetyki, renowacji i zakupu sprzętu liturgicznego, strojów dla ministrantów, materiałów duszpasterskich dla dzieci. Dziękuję za każdą drugą niedzielę miesiąca, podczas których, składając ofiarę na tacę współfinansujecie termoizolację plebanii. Dziękuję tym rodzinom, które sprzątając nasz kościół w Wielkim Poście, w Adwencie i w styczniu, nie kupując kwiatów, swoimi ofiarami ubogaciły nasze dekoracje i na Boże Narodzenie i na Wielkanoc. Dziękuję tym rodzinom, które podzieliły się z ks. Proboszczem święconką. Rodzinie Konina, która sąsiaduje z kościołem za wszelką pomoc i życzliwość! Dziękuję Pani koordynator dyżurów sprzątania , Radzie Parafialnej, Sołtysom naszych Wiosek, Szkole Podstawowej im św. Jana Pawła II, Pani pierzącej tzw. bieliznę ołtarzową, Panom zbierającym tacę, Panu, który pomaga na plebanii, Rodzinom, które troszczą się o Krzyże przydrożne, Kołowi Gospodyń Wiejskich, w naszych Grzędzicach. Dziękuję firmie cateringowej ,,u Kasi” za bezinteresowne dostarczanie obiadów na plebanię. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

3. W najbliższa sobotę kwietniowa zmian tajemnic Żywego Różańca o 11.30, Msza św. o 12.00, a po niej comiesięczna zbiórka naszych Ministrantów.

4. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca kwietnia. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tace przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii.

5. Bóg zapłać naszym Chorym za wielkopiątkowe spotkania, dar modlitwy i ofiary na potrzeby parafii.

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na tegoroczne święta. Paniom Siwickiej Iwonie i Nowakowskiej Izabeli, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Uziębło Ewę i Uziębło Katarzynę. Paniom Beacie i Katarzynie Krawczyk za ułożenie okolicznościowej ikebany.

7. W przedsionku kościoła na oknie można podziwiać Krzyż po renowacji. To prawdziwe arcydzieło w wykonaniu naszego lokalnego Artysty Pana Jacka Kucharskiego, któremu serdecznie dzieckujemy za tę przysługę i gratulujemy talentu.

8. Słowa podziękowania kieruję do Panów Witka Klimaszewskiego i Krzysztofa Madalińskiego za zorganizowanie nagłośnienia na placach kościelnych w Lubowie i Grzędzicach.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Niech Chrystus Zmartwychwstały opromienia Wasze życie swoją łaską i błogosławieństwem, byśmy trwali w wierze, nadziei i miłości oraz serdeczności i życzliwości. Smacznego jajka i radosnego ALLELUJA!!! Pamiętając, że chrześcijanin jest człowiekiem nadziei.