Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2021R.

 

 1. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc MAJ. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest on poświęcony Matce Bożej. Św. Bernard powiedział: ,,Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi”.

2. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00 połączone z modlitwą błagalną o ustanie pandemii a w niedzielę o godz.18.00. Po nabożeństwach bezpośrednio Msza św.

3. Wyjazd na zaległą pielgrzymkę an Jasną Górę, przez Poznań, a w drodze powrotnej przez Igliczną i Krzeszów, który miał nastąpić w maju, ze względu na obostrzenia w województwie śląskim, wielkopolskim i dolnośląskim nie odbędzie się w zaplanowanym czasie. Przekładamy na 14.10-16.10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

4. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, oraz w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5. W najbliższy wtorek 27.04. o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach spotkanie kandydatów do bierzmowania czyli uczniów klas VIII. Już dzisiaj informuję o spotkaniu z Rodzicami kandydatów w niedzielę 09.05. po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie z Rodzicami Dzieci Pierwszokomunijnych również w Niedzielę 09.05. Rodzice z grupy o g. 12.00- bezpośrednio po Mszy św. o 13.00, a Rodzice z grupy o 14.00- o 14.30. Rodzice dzieci z Żarowa po Mszy św. w Żarowie o godz. 11.00.

7. W sobotę 22 maja planujemy rocznicę I Komunii św. uczniów klas IV. W Związku z ta uroczystością zapraszam Rodziców na spotkanie w najbliższa niedzielę 2 maja po Mszy św. o godz. 13.00.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Flanc Katarzynie i Pisarek Agnieszce, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Rumian Agnieszkę i Rzepecka Patrycję.

9. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach św. możliwość uregulowania comiesięcznych składek na Radę Parafialną. Przy tej okazji zwracam się z wielką prośbą, aby te sprawy leżały nam na sercu. Wierzę, że chcemy zachowować "oprawę muzyczną”, bo większość tych ofiar przekazujemy właśnie na ten cel. Te ofiary można przekazywać Paniom z rady Parafialnej i ks. proboszczowi. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Rybicki Tomasz, kaw. zam. w Grzędzicach i Celińska Patrycja, panna, zam. w Grzędzicach. Wszelkie przeszkody kanoniczne należy zgłosić w biurze parafialnym.

11. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tych trudnych dniach w różnej formie, bo i na konto parafii, którego numer umieszczony jest na stronie internetowej i w zakrystii i przy innych okazjach.

13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże tygodnia, zwłaszcza pogodnej i zdrowej ,,MAJÓWKI” Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław