Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2021 R.

 
1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: 03.05 Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Modlić się będziemy o pomyślność dla naszej umiłowanej Ojczyzny.

2. Biuro Parafialne czynne zdalnie. W ważnych, pilnych sprawach kontaktujemy się przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, pół godziny przed Mszą św. oraz w każdy piątek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zawsze można się umówić na duchową rozmowę i sakrament pokuty w dogodnym terminie dla zainteresowanych.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc MAJ. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest on poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00 połączone z modlitwą o ustanie pandemii, a w niedzielę o godzinie 18.00.                        Po nabożeństwach Msze św. Jutro nabożeństwo majowe również o godzinie 18.00.

5. W najbliższy czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godzinie 19.00 w Grzędzicach. Spotkanie Rodziców kandydatów  w przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę 9 maja spotkania Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. W Żarowie po Mszy św. o godzinie 11.00.                      W Grzędzicach Grupa z godziny 12.00 bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 13.00. A grupa dzieci z 14.00 o 14.30.

7. A dzisiaj spotkanie Rodziców dzieci rocznicowych po Mszy św. o godzinie 13.00.

8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca maja. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji domu parafialnego. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc we współfinansowaniu.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Rumian Agnieszce i Rzepeckiej Patrycji, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Dudek Urszulę i Nowak Małgorzatę. Pięknie dziękujemy Panu Jackowi Grzeszczakowi za skoszenie trawy na placu kościelnym i przy plebani.

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św. ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tych trudnych czasach, czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia, zdrowia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.