Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2021R.

 
1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13.05. – Matki Bożej Fatimskiej. Rocznica zamachu na Ojca św. Jana Pawła II
14.05. – św. Macieja Apostoła
16.05. – św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Jest to również Dzień Imienin Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w tym Dniu w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2. Biuro Parafialne czynne jest zdalnie. W ważnych, pilnych sprawach kontaktujemy się przez telefon/intencje.

3. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, pół godziny przed Mszą św., oraz, w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zawsze można się umówić na duchową rozmowę i sakrament pokuty w dogodnym terminie dla zainteresowanych.

4. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 13.00 i 18.00 spotkania z Rodzicami Dzieci Pierwszokomunijnych i Kandydatów do Bierzmowania, którzy będą mieć swoje spotkanie formacyjne we wtorek 19.00.

5. Przeżywamy miesiąc MAJ. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest on poświęcony Matce Bożej.. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 połączone z modlitwą o ustanie pandemii, a w niedzielę o godz. 18.00.

6. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Dudek Urszuli i Nowak Małgorzacie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Zajdel Annę i Erwińską Kingę..

8. Chorym naszej wspólnoty dziękuję za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła.

9. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św.. ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tych trudnych tygodniach, czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość.

Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.