Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.

 
1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 14.08 .- św. Maksymiliana Marii Kolbego
- 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz 101 rocznica ,,Cudu nad Wisłą”. Święto Wojska Polskiego. Modlić będziemy się za naszą Ojczyznę, aby Matka Boża Zwycięska uchroniła Polskę od jakiegokolwiek najazdu wrogów Kościoła i Ojczyzny, co obserwujemy ostatnimi czasy, że niestety ujawniają niektóre grupy i niektórzy ludzie wrogość do tradycji, rodziny, krzyża, profanując miejsca kultu i pomniki. Podczas Mszy św. poświęcenie zboża, ziół, kwiatów i owoców, aby Pan Bóg, za przyczyną Wniebowziętej, ustrzegł je od wszelkiej szkody i aby służyły człowiekowi. Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w przyszłą niedzielę 15.08 w Grzędzicach o godz. 08.30, 13.00 i wieczorna o 18.00, w Lubowie o 10.00, w Żarowie o 11.00./ intencje.

2. Trwa miesiąc sierpień, drugi miesiąc wakacji, ale również ważnych rocznic narodowo-religijnych. Niech te rocznice mobilizują nas do zachowania polskiej, chrześcijańskiej tożsamości.

3. Przybyłym Gościom do naszej parafii życzymy miłego wypoczynku. Bądźcie powitani i pozdrowieni.

4. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5. Biuro Parafialne czynne w piątek od po Mszy św. wieczornej ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

6. Chorym naszej parafii dziękuję za wczorajsze spotkania, dar modlitwy i ofiary na potrzeby kościoła.

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Paniom Śmigielskiej Paulinie i Glińskiej Monice, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kosmacz Magdalenę i Kruszewską Urszulę.

8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie z pielgrzymami do Medjugorie. Bardzo proszę o obecność. Żyjemy w czasie pandemii. Chcemy przekazać ważne informacje. Msza św. dla pątników o godzinie 05.00. Wyjazd nastąpi w niedzielę 15.08. o godz. 05.30. Zbiórka przy remizie. Przypominam o zabraniu dowodu osobistego, maseczek lub przyłbicy, jak komu wygodnie, płynów dezynfekujących, choć dwie wolontariuszki z polskiej firmy PZU zobowiązały się do systematycznej dezynfekcji wszystkich pątników kilka razy dziennie.

9. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

10. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!