Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.


1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, w środę nowenna do MB Nieust. Pomocy /intencje

2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

3. W przyszłą niedzielę wielka Uroczystość w naszej Ojczyźnie. Długo oczekiwana beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia, jak określił tego męża stanu św. Jan Paweł II, a w sobotę po beatyfikacji w Kobylance powstanie pierwsze w Polsce Sanktuarium błogosławionego już Kardynała Stefana. Do Kobylanki serdecznie zaprasza naszą parafię ks. Proboszcz Paweł Żurawski. Te uroczystości rozpoczną się o g. 16.00 i będą transmitowane przez telewizję.

4. Dzisiaj przypada I rocznica posługi przy organach naszego Pana Damiana. Dziękujemy za Jego postawę, pełną taktu, kultury oraz ogromne zaangażowanie przy swojej muzycznej misji. Gratulujemy i życzymy, aby ta posługa trwała w naszej wspólnocie jak najdłużej.

5. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

6. Dzisiaj spotkanie Rodziców Pierwszokomunijnych z klas III w kościele parafialnym o godz. 13.00. Spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania uczniów klas VIII, dzisiaj o godz. 18.00 w Grzędzicach. Te spotkania dotyczą Rodziców dzieci, które uczą się i w Grzędzicach, i w Stargardzie

7. Spotkanie Rodziców dzieci klas I i II, tych z Grzędzic, i tych uczących się w Stargardzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Przypominam, że przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii jest od I klasy Szkoły Podstawowej.

8. W najbliższy piątek spotkanie liturgiczno-formacyjne Kandydatów do bierzmowania uczniów klas VIII uczących się w Grzędzicach i w Stargardzie o godz. 18.00.

9. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca września. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii. Dziękuję za Waszą życzliwość.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię Paniom Żurawskiej Adzie i Skałeckiej Danucie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Strauss Karolinę i Lewińską Renatę. Dziękujemy Pani Irenie Skowrońskiej za prace przy figurze MB, a Marcinowi Grzeszczakowi za skoszenie trawy.

11. Pięknie dziękuję naszym chorym za wczorajsze spotkania, dar wspólnej modlitwy i ofiary na potrzeby naszej parafii.

12. Niestety, niektóre media wprowadzają w błąd opinię publiczną na temat niepłacenia podatków przez duchownych. Płaci każdy Kaplan do Urzędu Skarbowego i nie za chodzących do Kościoła, ale za wszystkich zameldowanych w parafii.

13. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

14. Wszystkie informacje, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, dyżury sprzątania naszego kościoła, wywieszone są w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

15. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!