Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2021 R.


1. Msze św. w kościele parafialnym w Grzędzicach w niedzielę rano o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00. Rano w niedziele o 08.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, a w tym tygodniu od środy do piątku o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej N.P. /intencje

2. Wójt Gminy Stargard zawiadamia, że Uchwałą Nr XXX/261/21 z dnia 17 września 2021 roku Rady Gminy Stargard wprowadzono nazwę dla ronda w miejscowości Grzędzice – RONDO IMIENIA KSIĘDZA PROBOSZCZA ZENONA ŁUCZAKA.

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., oraz dodatkowo w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Ktoś potrzebuje skorzystać ze spowiedzi św., czy to przed ślubem, czy przed chrztem, czy przed niedzielą, czy mieć więcej czasu na sakrament pokuty i pojednania, ma taką okazję i możliwość.

4. Biuro Parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

5. Modlimy się za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach w niedzielę i w dni powszednie.

6. W czwartek 11 listopada, wspominamy 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Po 123 latach agresji i okupacji niemiecko-rosyjskiej udało się Polakom odzyskać upragnioną wolność. I dzisiaj serce Polaków krwawi, kiedy słyszymy co jakiś czas hołdy w kierunku obcych mocarstw wypowiadane przez chyba pseudopolaków, traktujących Polaków jak ,,zwierzątka”?. Serdecznie zapraszam na Msze św. w intencji naszej Ojczyzny do kościoła parafialnego o godz. 17.00.

7. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca listopada. Uprzejmie przypominam, że ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebani w Grzędzicach.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Paniom Kiewra Anecie i Głąb Magdalenie , na przyszłą niedzielę prosimy Panie Mueler Emilię i Grabowską Marzenę .

9. Dziękuję chorym naszej parafii za wczorajsze spotkania, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

11. Serdeczna prośba, aby w tych chłodnych dniach zamykać drzwi naszego kościoła, jak to czynimy w naszych domach.

12. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, składane na tacę, jak i te przekazywane na konto naszej parafii, które umieszczone jest na stronie internetowej oraz na nasze AWSD w Szczecinie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

Szczęść Wam Boże! Wasz ks. Mirosław.