Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2022 R.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominaliśmy: 19.03, św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę.

4. W imię Boże rozpoczęliśmy tegoroczne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które mają nas przygotować do głębokich przeżyć Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa dla naszego zbawienia. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej wspólnocie Ks. Wiesława Psionkę, salezjanina- Dyrektora i Wychowawcę Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu i życzymy obfitych darów Ducha św., aby ten wspólny czas przyniósł błogosławione owoce dla nas wszystkich. Te ćwiczenia wielkopostne potrwają do środy 30 marca. Zaplanujmy sobie czas, aby skorzystać z przygotowania się do Wielkanocy poprzez modlitwę, nauki rekolekcyjne, spowiedź św. i dobre uczynki. Dzieci również rozpoczynają dzisiaj o 13.00 swoje rekolekcje szkolne, które będą kontynuować w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 w kościele.

5. Plan Rekolekcji: poniedziałek, wtorek środa: Lubowo godz. 17.00; Żarowo godz. 18.00; Grzędzice godz. 19.00. Zgodnie z tradycją, ofiary zbierane od poniedziałku do środy na tacę, przeznaczone są dla Księdza Rekolekcjonisty, jako nasza wdzięczność za trud głoszenia rekolekcji i wsparcie Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, gdzie na co dzień podejmuje trud pracy z najuboższymi braćmi i siostrami.

6. W każdy piątek WP w kościele parafialnym Droga krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci zwłaszcza uczniów klas I, II i III, które przygotowują się do I Komunii św.17.00 dla dorosłych, a po niej Msza św.. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII i VIII w piątek o godz. 18.00 .

7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę WP o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o pokój na Ukrainie.

8. W najbliższą I sobotę miesiąca kwietnia w godzinach porannych odwiedzę chorych z posługą, o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 12.00 Msza św., a po niej comiesięczna zbiórka naszych ministrantów.

9. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca kwietnia, po Mszach św. możliwość uregulowania opłat na Radę Parafialną, z których opłacamy oprawę muzyczną.

10. W Żarowie od środy możemy podziwiać witraż z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Pięknie dziękuję Rodzinom Korczowskim, Dawidowicz i Budereckim za okazaną życzliwość i przyjęcie wykonawców na obiadach. Dziękuję również za demontaż ,,żarowskiego rusztowania”

11. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Rybickiej Małgorzacie i Wilk Wandzie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Szaflińską Halinę i Szaflińską Urszulę .

12. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia.

13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże