Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Zwykłą – rok B

11 luty 2024 

1. Dziś 11 lutego – Matki Bożej z Lourdes. Jest to światowy dzień modlitw za chorych. Pamiętajmy o naszych bliskich, w tym o księdzu Mirosławie. Polecajmy ich w naszej serdecznej modlitwie.

2. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post.

Msze święte z posypaniem głów popiołem

godzina 17:00 – Lubowo,

godzina 18:00 – Żarowo,

godzina 19:00 – Grzędzice.

Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły (jakościowy i  ilościowy).

3. Nabożeństwa dróg krzyżowych:

w Żarowie – w czwartki - godzina 17:00

w Lubowie – w piątki - godzina 17:00 (prowadzona samodzielnie przez mieszkańców),

w Grzędzicach – w piątki - godzina 17:00.

4. Msze święte w tygodniu są sprawowane według grafiku i przyjętych intencji (Grzędzice, Żarowo, Lubowo)

5. Sprawy kancelaryjne po telefonicznym uzgodnieniu (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).

6. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Anecie Kiewra i Magdalenie Gołąb, na kolejną niedzielę prosimy Panie Marię Famulską i Emilię Muller.

7. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Dzieciom i młodzieży udanych ferii. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Zwykłą – rok B

04 luty 2024

1. Rozpoczęliśmy kolejny miesiąc. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zapraszamy dziś na mszę świętą wszystkie dzieci przygotowujące się do I komunii, w czasie której odbędzie się obrzęd poświęcenia świec.

2. Tradycyjnie w I niedzielę miesiąca można uiścić składki na Radę Parafialną.

3. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA w Lubowie we wtorek- 6 lutego - o godzinie 18:00, w Żarowie w czwartek 8 lutego – msza święta o godzinie 18:00 w intencjach różańcowych.

4. Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu po telefonicznym uzgodnieniu (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).

5. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych do obchodów okresu zwykłego. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za uprzątnięcie świątecznego wystroju i stałą troskę o wasze świątynie.

Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej i świątecznej liturgii. Dziękujemy Paniom Dorocie Guzek i Iwonie Mądra, na kolejną niedzielę prosimy Panie Anetę Kiewra i Magdalenę Gołąb.

6. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Dzieciom i młodzieży udanych ferii. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Zwykłą – rok B

28 stycznia 2024 

1. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca oraz Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte będą odprawione

1 lutego (1 czwartek miesiąca) – w Żarowie o godzinie 18:00

2 lutego (1 piątek miesiąca) – w Lubowie o godzinie 17:00, w Grzędzicach o godzinie 18:00 (nie ma Mszy w Żarowie!)

3 lutego (1 sobota miesiąca) – w Grzędzicach o godzinie 12:00 (po Mszy odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem).

Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.

2. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W Żarowie - 1 lutego - o godzinie 18:00,

w Grzędzicach - 3 lutego - o godzinie 12:00,

w Lubowie - 6 lutego -  o godzinie 18:00.

3. W najbliższą środę (31 stycznia) od godziny 16:00 odbędzie się kolęda uzupełniająca. Istnieje jeszcze możliwość zaproszenia poprzez formularz znajdujący się na stronie parafii oraz https://moje.parafio.pl/grzedzice/koleda.

4. W miesiącu styczniu Msze święte zgodnie ze zwyczajem z racji trwającej kolędy w parafiach kapłanów wspomagających będą sprawowane tylko w niedzielę. Biuro parafialne po telefonicznym uzgodnieniu (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).

5. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej i świątecznej liturgii. Dziękujemy Paniom Magdalenie Dziduch i Ewie Synowieckiej, na kolejną niedzielę prosimy Panie Dorotę Guzek i Iwonę Mądra.

6. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Dzieciom i młodzieży udanych ferii. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     na III Niedzielę Zwykłą – rok B

21 stycznia 2024 

 1. W 3 niedzielę Zwykłą roku liturgicznego obchodzimy w całym kościele Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną Listem Apostolskim papieża Franciszka 30 września 2019 roku. Rozważajmy słowo Boże, czytajmy je i przyjmujmy pouczenia jakie słyszymy.
 2. Dziękujemy za wielką życzliwość otwartość Waszych domów i przyjęcie kapłana
  z błogosławieństwem Bożym. Istnieje jeszcze możliwość zaproszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się pod koniec stycznia (planowana na środę 31 od godziny 16:00). Osoby pominięte lub wyrażające wolę przyjęcia kapłana prosimy o zgłoszenia poprzez formularz znajdujący się na stronie parafii oraz https://moje.parafio.pl/grzedzice/koleda.
 3. W miesiącu styczniu Msze święte zgodnie ze zwyczajem z racji trwającej kolędy w parafiach kapłanów wspomagających będą sprawowane tylko w niedzielę. Biuro parafialne po telefonicznym uzgodnieniu (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850).
 4. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej i świątecznej liturgii. Dziękujemy Paniom Stefani Bujak i Halinie Szaflińskiej, na kolejną niedzielę prosimy Panie Magdalenę Dziduch i Ewę Synowiecką.
 5. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Dzieciom i młodzieży udanych ferii. Szczęść Wam Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Zwykłą – rok B

14 stycznia 2024 

 1. Trwamy w miesiącu styczniu. Dzieci i młodzież rozpoczynają swoje ferie zimowe. Życzymy dobrego wypoczynku, błogosławieństwa Bożego i nabrania sił do kolejnych zadań po powrocie do szkoły.
 2. Dziękujemy za wielką życzliwość otwartość Waszych domów i przyjęcie kapłana z błogosławieństwem Bożym. Istnieje jeszcze możliwość zaproszenia na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się pod koniec stycznia. Osoby pominięte lub wyrażające wolę przyjęcia kapłana prosimy o zgłoszenia poprzez formularz znajdujący się na stronie parafii oraz https://moje.parafio.pl/grzedzice/koleda.
 3. W miesiącu styczniu Msze święte zgodnie ze zwyczajem z racji trwającej kolędy w parafiach kapłanów wspomagających będą sprawowane tylko w niedzielę. Biuro parafialne po telefonicznym uzgodnieniu (ks. Paweł Ostrowski tel. 507 025 850). Comiesięczne odwiedziny chorych zostały również w tym miesiącu odwołane, kapłan dotrze w razie wezwania.
 4. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej i świątecznej liturgii. Dziękujemy Paniom Magdalenie Żmuda i Annie Wilk, na kolejną niedzielę prosimy Panie Stefanię Bujak i Halinę Szaflińską.
 5. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!