Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2022R.

 

 1. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, /intencje

2. Biuro parafialne czynne w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii zwana kolędą. Serdecznie dziękuję mieszkańcom i rodzinom ulic , które odwiedziłem w minionym tygodniu, za miłe i serdeczne spotkania, rozmowy, poczęstunek i ofiary związane i z kolędą i Radą Parafialną, która działa w naszej wspólnocie. Przypominam, że z funduszu Rady Parafialnej finansujemy oprawę muzyczną. Dziękuję tym rodzinom, które przekazują ofiary kolędowe na konto parafii , które jest na stronie internetowej. Ale, przede wszystkim dziękuję za dar wspólnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszych zmarłych! Odwiedzam Rodziny zgodnie z kolejnością wypisanych ulic. Zgodnie z tradycją, jaka zastałem w naszej parafii, podczas kolędy można zamówić Msze św. w różnych intencjach i za zmarłych, dziękczynne i błagalne/plan.

5. Jeżeli w czasie wyznaczonej kolędy, rodziny były nieobecne, a chciałyby wspólnie pomodlić się w swoich domach z kapłanem, poświęcić mieszkania, to jest taka możliwość w sobotę 19 lutego. Zainteresowanych proszę o kontakt po Mszy św. w zakrystii , lub telefoniczny, aby umówić się na spotkanie.

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Józwa Annie i Szubert Ninie , a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Wojsznarowicz Wandę i Wojsznarowicz Magdalenę.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2022R.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- 21.01. – Św. Agnieszki. Obchodzimy w tym dniu Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 dla dzieci i wieczorna o godz. 18.00, /intencje

3. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00, ale ważne i pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

4. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą w niedzielę.

5. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii zwana kolędą.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom i rodzinom ulic , które odwiedziłem w minionym tygodniu, za miłe i serdeczne spotkania, rozmowy, poczęstunek i ofiary związane i z kolędą i Radą Parafialną. Przypominam, że z funduszu Rady Parafialnej finansujemy oprawę muzyczną. Ale przede wszystkim dziękuję za dar wspólnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszych zmarłych! Dziękuję naszym ministrantom za ich posługę w czasie kolędy. Odwiedzam Rodziny zgodnie z kolejnością wypisanych ulic. Zgodnie z tradycją, jaka zastałem w naszej parafii, podczas kolędy można zamówić Msze św. w różnych intencjach i za zmarłych, dziękczynne i błagalne. Jak również tak jak w minionych latach, zostawiam koperty z nadrukiem na seminarium. Rodzina w miarę swoich możliwości może złożyć ofiarę w skali całego roku/plan.

7. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca stycznia na termoizolacje plebanii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Kolano Barbarze i Adamczak Małgorzacie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Szubert Ninę i Józwa Annę.

9. Zachęcam do adoracji żłóbka, by prosić Bożę Dziecię o potrzebne łaski.

10. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 2022 r.


Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją, dekoracja świąteczna i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego

1. Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Grzędzicach, odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2021 roku. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych Waszych krewnych, znajomych osób z innych parafii, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam.

2. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 08.30, 13.00 i wieczorna o godz. 18.00 /intencje

3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Biuro parafialne czynne jest w piątek od 15.00 do 16.00. Ważne, pilne sprawy uzgadniamy przez telefon.

5. W najbliższy piątek spotkanie formacyjno-liturgiczne kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00.

6. Od poniedziałku rozpocząłem kolędę w Grzędzicach. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które nawiedziłem za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie, poczęstunek i rozmowy. Ministrantom za ich posługę.

Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy można zamówić Mszę św. w różnych intencjach. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii. Dyżury sprzątania naszego kościoła (plan).

7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Łuszczyk Wiesławie i Bartosiewicz Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kolano Barbarę i Adamczyk Małgorzatę.

8. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie składacie w kościele, na konto parafii. Dziękuję tym Rodzinom, które składają ofiar kolędowe też na konto parafii w poczuciu odpowiedzialności za utrzymanie. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ po Narodzeniu Pańskim 2022r.


1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W czwartek 06.01- Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcenie wody i kredy. Kredą rodziny katolickie zaznaczą drzwi naszych domów pierwszymi literami Trzech Mędrców. Jest to również publiczne wyznanie naszej wiary, podobnie jak ozdabiamy nasze pojazdy znakiem pierwszych chrześcijan, czyli symbol ryby. Msze św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak w niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Tak jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku, w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin, bliskich, krewnych i znajomych w minionym 2021 roku. Jeżeli w naszych rodzinach mieliśmy pogrzeby , uczestniczyliśmy w nich, bądź z różnych obiektywnych przyczyn nie wzięliśmy w nich udziału, to właśnie podczas tej Mszy św. będziemy się za nich modlić. Za każda zmarłą osobę zapalimy okolicznościowy znicz w Grzędzicach, ale przede wszystkim, chciejmy ofiarować tym zmarłym to co najlepsze, czyli Komunię św. W związku z tą Mszą św. bardzo proszę dostarczyć do zakrystii kartkę z Imieniem i Nazwiskiem zmarłych osób, bym mógł je na początku Mszy św. odczytać i polecić Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam!

3. Pragnę serdecznie podziękować tym Rodzinom, które odwiedziłem w Lubowie i w Żarowie za dar wspólnej modlitwy, rodzinną atmosferę, ofiary na potrzeby kościoła, uregulowanie ofiar na utrzymanie seminarium w Szczecinie i poczęstunek. Dziękuję za życzliwość, dobre słowo. Cieszę się, że nie ulegacie prymitywnym komentarzom na różnych społecznościowych portalach odnośnie do duszpasterskich spotkań. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i to Wy decydujecie o spotkaniu kolędowym z kapłanem, a nie obraźliwe ,,fake newsy”. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę w Grzędzicach. Plan Kolędy jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła, oraz zamontowany na stronie internetowej.

4. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie, to przede wszystkim wspólna modlitwa z rodziną za nasze rodziny, to prośba o Boże błogosławieństwo u progu Nowego Roku, by polecić nierzadko trudne nasze rodzinne sprawy Bożej Opatrzności! W czasie kolędy, zgodnie z tradycją jaką zastałem w naszej parafii, można zamówić Msze św. z okazji rocznic urodzin, ślubu, imienin, o szczęśliwe rozwiązania, za naszych zmarłych, czy w innych intencjach dziękczynno-błagalnych. Każda rodzina katolicka powinna przynajmniej jedną Mszę św. zamówić w ciągu roku. Jeżeli nie mamy bliskich zmarłych, to zawsze możemy i powinniśmy polecać Bożej opiece naszych najbliższych. Tak, jak w ubiegłym roku, koperty z nadrukiem na seminarium będę zostawiał w czasie kolędy, a rodzina będzie miała, w miarę swoich możliwości, cały rok na złożenie dobrowolnej ofiary. I na następnej kolędzie za rok ponownie będę zostawiał koperty z nadrukiem. Chciejmy również poruszać sprawy bieżące naszej parafii.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Hołowczyk Renacie, Bartosiewicz Joannie a na przyszłą niedzielę prosimy Panie Kacperską Wioletę i Łuszczyk Wiesławę.

6. Zachęcam do adoracji żłóbka, by prosić Bożę Dziecię o potrzebne łaski.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, Opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca stycznia. Uprzejmie przypominam, że ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłacenie termoizolacji plebanii. Za zrozumienie i pomoc serdecznie dziękuję.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, intencje Mszy, św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże Nowego Roku 2022. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2022

Data

Dzień Tygodnia

Godzina

Ulica

03.01.

Poniedziałek

15.30

Gryfa ( numery nieparzyste ), Krótka, Wesoła 

04.01.

Wtorek

15.30

Gryfa ( numery parzyste ), Jesionowa 

05.01. 

Środa

15.30

Dębowa, Bukowa, Sosnowa, Świerkowa 

07.01.

Piątek

16.00

Podleśna, Leśna 

08.01.

 Sobota

10.00 

 Klonowa ( od lasu ), Polna, Orzechowa, Jaśminowa, Wiśniowa, Jodłowa,

08.01.

Sobota

15.00 

Kasztanowa, bez nazwy”, Wrzosowa, Jabłonkowa, Chabrowa,  

10.01.

Poniedziałek 

15.30

Liliowa, Oliwkowa,

11.01.

Wtorek 

15.30

Narcyzowa, Konwaliowa, Ogrodowa, Warzywna, Lazurowa

12.01. 

Środa

15.30

Przemysłowa, Fiołkowa, Majowa, Modrzewiowa, Brzozowa

13.01. 

Czwartek

15.30

Lipowa, Jaworowa

15.01.

Sobota

10.00

Spacerowa, Szmaragdowa, Diamentowa, Bursztynowa, Szafirowa, Rubinowa, Łąkowa, Anny Jagiellonki, Zaciszna

17.01.

Poniedziałek

15.30

Jeziorna 1-39;2,6,10,12 

18.01.

Wtorek

15.30

Jeziorna 41-65; 18,20,22,

19.01. 

Środa

15.30

Jeziorna 69-101

20.01. 

Czwartek

15.30

Jasna,  Słoneczna, Pogodna, Jesienna, Letnia, Wiosenna

21.01. 

Piątek

16.00

 Topolowa, Lawendowa

22.01.

Sobota

10.00

Radości, Gwiaździsta

24.01

Poniedziałek

15.30

Miodowa, Wąska, Przedwiośnie 

25.01.

Wtorek

15.30

Przestrzenna, Sadowa,  Bajkowa 

26.01.

Środa

15.30

Stargardzka, Łabędzia, Bażanta, Morelowa, Magiczna 

27.01.

Czwartek

15.30

Źródlana, Czereśniowa,  Akacjowa 

 

Święta Bożego Narodzenia to Święta
pełne miłości, braterstwa i radości.

Wśród chrześcijan wytwarzają one szczególną więź i poczucie wspólnoty przez przeżywanie prawdy o Wcieleniu Bożego Słowa i zstąpieniu Syna Bożego na ziemię. Klimat tych Świąt sprawia, że ludzie w tym okresie chcą być bliscy sobie, chcą ten czas przeżywać razem w rodzinie przy stole wigilijnym.
Tradycja kolędowania sięga dalekiej przeszłości. Już we wczesnośredniowiecznych dokumentach kościelnych natrafiamy na ślady kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia jako formę bezpośredniego kontaktu z wiernymi w bardzo rozległych wtedy obszarowo parafiach.
Mało kto wie, że do tych bożonarodzeniowych odwiedzin parafian, kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Czytamy w nim: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l KPK)
Kolęda jest czymś dobrowolnym. Każdy parafianin, może sam zdecydować, czy pragnie ugościć u siebie duszpasterza. Mamy przecież różne poglądy, zwłaszcza na tematy religijne, więc nic dziwnego, że nie wszyscy wyrażają chęć takiej wizyty. Ksiądz odwiedza mieszkania i domu, czy to na wsi, czy w mieście. Przychodzi nie tylko z modlitwą, ale przede wszystkim z rozmową, ponieważ kolęda jest doskonałą okazją do bliższego poznania wiernych. W społeczności wiernych, podczas nabożeństw nie ma takiej możliwości, by porozmawiać z parafianami, a wizyta księdza po kolędzie, wydaje się do tego idealną okazją. Ustalone daty i godziny kolędowania mają usprawnić wizyty, choć zawsze jest możliwość, by indywidualnie umówić się z księdzem, (najlepiej przez telefon) na termin, który będzie dla nas najbardziej dogodny. Nic straconego, jeśli w ustalonym w harmonogramie dniu nie możemy przyjąć duchownego. W tym roku, kolęda uzupełniająca będzie w sobotę 19.02.2022r.
Niech czas naszych spotkań kolędowych upływa we wzajemnej życzliwości i zrozumieniu! Wszystkim niech błogosławi dobry Pan! Wasz ks. Mirosław – proboszcz.