Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

Ewangelia na tydzień

Ewangelia (Mt 5, 1-12a) Błogosławieni ubodzy duchem Słowa Ewangelii według świętego Mateusza Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosław...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 2023R.

 

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
16.05 – św. Andrzeja Boboli. Jest to Dzień Imienin naszego księdza Abpa Metropolity. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Biuro Parafialne czynne we wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i w piątek od 15.00 do 16.00. W ważnych, pilnych sprawach kontaktujemy się przez telefon.

3. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę, pół godziny przed Mszą św. oraz, w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zawsze można się umówić na duchową rozmowę i sakrament pokuty w dogodnym terminie dla zainteresowanych.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania, czyli uczniów klas VIII.

5. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym od wtorku do piątku o godz. 17.00, a w niedzielę o godzinie 18.00. Po nabożeństwach Msza św. Nabożeństwo majowe przy kapliczce na,, majątku” o godz. 18.00. W Żarowie codziennie o godz. 19.00.

6. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św. Msze św. dziękczynne w Żarowie o 10.00, w Grzędzicach o 12.00. W związku z rocznicą, dzieci będą miały próbę w Grzędzicach w poniedziałek o 17.00 ; dzieci w Żarowie próbę będą miały w poniedziałek o godz. 18.30. Spowiedź św. dla dzieci z Grzędzic w piątek o godz. 16.00, w Żarowie o 18.00.

7. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów, oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.

8. Dziękuję nowym mieszkańcom naszej parafii za zaproszenia na poświęcenie swojego domu.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. Paniom Lisowskiej Teresie i Cicheckiej Joannie, a na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców Dzieci Rocznicowych. Proszę wszystkich Rodziców, których dzieci będą przeżywać tę rocznicę. Mam taka prośbę do dyżurujących w sprzątaniu naszego kościoła, aby wrócić do tradycji i zaglądnąć do świątyni, czy nie trzeba podlać kwiatów i w kościele i na placu. Mamy kląby, w tym tygodniu posadzimy kwiaty w doniczkach, a nie zawsze spadnie deszcz. Wąż ogrodowy do podlewania będzie podłączony od strony zakrystii. Bardzo proszę o tę przysługę dla naszej przyrody. Plac kościelny jest naszą parafialna wizytówką.

10. Panu Jackowi Grzeszczakowi dziękuję za skoszenie trawy na placu kościelnym i przy plebanii. Paniom Siwek Janinie, Władysławie Czyczyn i Małgorzacie Dulęba za okazaną pomoc przy placu kościelnym i plebanii

11. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św.. ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii i Seminarium Duchowne, jakie składacie, czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia, zdrowia. Szczęść Wam Boże. Wasz ks. Mirosław.