Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Msze święte

Grzędzice

Niedziele i święta:

830; 1300 (dla dzieci); 1800

Dni powszednie:

wtorek - piątek 1700

 

Żarowo

niedziele i święta - 1100

 

Lubowo

niedziele i święta - 1000

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – rok A

26 listopada 2023

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończymy kolejny rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ADWENT. W czasie Mszy Świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny i zgodnie z tutejszym zwyczajem będzie je można nabyć razem ze świecami CARITAS przy wyjściu z kościoła, a w Lubowie i Żarowie za dostarczenie opłatków i świec tradycyjnie będą odpowiadać ministranci.
  2. Przypominamy o wpłatach na Radę Parafialną – w przyszłą niedzielę (1 niedziela miesiąca) można będzie uregulować składki, które przekazywane są na oprawę muzyczną sprawowanych liturgii. Składka wynosi 10 zł miesięcznie. Bóg zapłać za ofiarność. 
  3. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i udziału w nabożeństwach. Odwiedziny chorych w sobotę 2 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 12:00.
  4. Trwa modlitwa różańcowa o rychły powrót do zdrowia dla Waszego księdza proboszcza. Jeszcze w tym miesiącu zapraszamy codziennie na godzinę 20:00. Od nowego roku liturgicznego (3 grudnia) rozpoczniemy modlitwę w ramach 3 nowych róż różańcowych. Pierwsza zmiana tajemnic dla osób, które się zdeklarowały w Żarowie – 30 listopada (czwartek) po Mszy Świętej o godzinie 18:30, w Grzędzicach - 1 grudnia (piątek) po Mszy Świętej o godzinie 19:30, w Lubowie – 2 grudnia (sobota) po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Ideą jest codzienna modlitwa całym różańcem. Jedna osoba odmawia jedną dziesiątkę różańca codziennie (w dowolnym czasie dla siebie), łącznie zebranych w ten sposób 20 osób odmówi cały różaniec. Chętnych zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy. Zapisy do róż w tygodniu u ks. Pawła Ostrowskiego (zarówno w Grzędzicach, Lubowie i Żarowie).
  5. Kontakt z księdzem administratorem ks. Pawłem Żurawińskim SDB – tel. 693 518 242.
  6. Biuro Parafialne w czynne w środę i piątek od 19:00 do 19:20, również dodatkowo po telefonicznym uzgodnieniu. Za sprawy kancelaryjne odpowiada ks. Paweł Ostrowski (proboszcz z Reptowa, tel. 507 025 850, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  7. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy Paniom Renacie Lewińskiej i Karolinie Strauss, na kolejną niedzielę prosimy o zatroszczenie się o wystrój i porządek kościoła Panie Marzenę Tango i Agnieszkę Remiśko.
  8. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże!